| Marka Adı: | DLX |
| Model Numarası: | Kobalt krom tüpü Stellite 6 |
| Adedi: | 10kg |
| Ödeme Koşulları: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Tedarik Yeteneği: | Ayda 500 ton |
| Parametreler | Tipik Değer/Aralık |
|---|---|
| Kimyasal Kompozisyon | Kobalt (Co): 60-70% Krom (Cr): 25-30% Molibden (Mo): 4,5-7% Silikon (Si): < 1% Mangan (Mn): < 1% Demir (Fe): 0-1% Karbon (C): 0-0,35% |
| yoğunluk | 8.3-8.5 g/cm3 |
| Erime Noktası | 1250-1450°C |
| Sertlik (Rockwell) | Yumuşak: 20-30 HRC Orta: 30-40 HRC Sertlik: 40-50 HRC |
| Çekim Gücü | 800-1200 MPa (alay ve ısı işlemine bağlı olarak) |
| Üretim Gücü | 500-900 MPa |
| Young'un Modülü | 200-230 GPa |
| Uzunluk | 10-20% |
| Korozyona Direnci | Mükemmel, asitlere, alkalilere, tuzlu maddelere ve yüksek sıcaklıkta oksidasyona dayanıklı |
| Biyolojik uyumluluk | İyi, diş restorasyonlarında ve ortopedik implantlarda yaygın olarak kullanılır |
| Giyim Direnci | Kesme aletleri, türbin bıçakları gibi yüksek aşınma ortamları için mükemmel, uygun |
| Yüksek Sıcaklığa Dayanıklı | Havacılık motor bileşenleri için ideal olan 600-800°C'ye kadar performans sağlar |
| İşleme yöntemleri | Hassas döküm, 3D baskı, CAD/CAM, lazer kaplama |
| Tipik Uygulamalar | Diş protezleri (örneğin, taçlar, çerçeveler), havacılık parçaları, türbin bıçakları, petrol sondaj çubukları, tıbbi implantlar |